poniedziałek, 5 stycznia 2015

Torty A.D. 2014

Z różnych przyczyn zabrakło nas trochę na blogu w 2014 roku...
Nie oznacza to, że nic się kulinarnie nie działo. 
Działo się, ale z fotografowaniem było gorzej :).
Dlatego ten post "ku pamięci". 

Ku pamięci "twórczości" w zakresie przygotowanych tortów, a były 4 - dla syna, córki, mamy, męża :). 
Okazało sie, że samemu można !:)
Lekkiej ręki do twórczości "artystycznej" - w tym przypadku do zdobienia tortów u mnie brak, ale nie do końca o sam wygląd chodzi :) smak liczy się przecież też - a w każdym przypadków torty były delikatne i pyszne :)W pierwszej kolejnosci pojawił się tort czekoladowo - jagodowy na ósme urodziny synka
Masa przygotowana na bazie bitej śmietany, serka mascaropone jagód ze słoiczka  (z dodatkiem żelatyny do utwadzenia) oraz nasączu z soku jagodowego.Kolejnym był tort na 60 - tkę mamy z opłatkiem zamówionym na allegro.
Tym razem wielki tort dla ok. 40-50 osób z lekką  masą na bazie kremówki, mascarpone i truskawek.Następny to dwupoziomowy tort na urodziny córki z czekoladowo - wiśniową warstwą dla dorosłych oraz śmietanową malinową dla dzieci :)

Ostatni to obłędnie czekoladowy tort dla męża. Tym razem czekoladowy biszkopt połączony został z masą śmietanową z nutellą. 
Niewiele go zostało na drugu dzień, a wtedy smakował genialnie:)

Za każdym razem korzystałam z przepisu na biszkopt zaczerpniety z bloga Karolki: http://przysmakikarolki.blogspot.com/2013/02/biszkopt-na-tort.html.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz